háčkované taštičky
Kapsičky

Háčkované taštičky

Určitě to znáte také. Někam se chystáte, balíte a zjistíte, že by se vám hodila nějaká šikovná taštička, do které byste mohli uložit veškeré doklady a drobnosti a jak na potvoru nemáte žádnou po ruce.

Já to většinou vyřeším velmi elegantně – „půjčím“ si nějakou od Emmči. Dost často se jedná o půjčku nevratnou, protože já tu kapsičku přece potřebuji víc než ona. Určitě mě chápete. Bohužel Emma už tolik pochopení nemá. Takže vše končí jejím naštváním, protože ta taštička je přece JEJÍÍÍ!!!

Vzhledem k tomu, že jsem zdatná háčkařka (omlouvám se, ale fakt netuším, jak se říká těm, co háčkují 😉 ), rozhodla jsem se zkusit nějakou taštičku uháčkovat. A aby to nebylo tak snadné, chci ji mít podšitou látkou a aby měla zapínání na zip.

Krok první je splněn – háčkované taštičky jsou hotové. Nejsem žádný troškař, udělala jsem hned 4, protože si věřím, že dokážu ušít podšívku a našít zip. To, že jsem to nikdy nedělala, mě nemůže nijak odradit.

Dnes jsem si koupila krásnou látku s puntíky. Úplně ji v těch kapsičkách vidím! Vzala jsem i několik zipů v kontrastních barvách. Těším se, jak vytáhnu šicí stroj, na který se už pár let práší ve sklepě a začnu.

Látka na podšívku do háčkovaných taštiček

Update: Přihlásila jsem se na kurz šití pro začátečníky…

Share Button